Ahoj a dovidenia

Autor: Mária Mačalová | 24.1.2019 o 20:27 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  133x

Závisť. Od čias Kaina a Ábela sa jej my, ľudia, akosi nevieme vzdať. Vždy sa nájde niečo, čo má ten druhý lepšie ako my. "A prečo sa mu tak darí? Prečo jemu áno a mne nie? To je raz tak - niekomu je dané celý život sa pretrápiť."

V živote človek stretne obrovské množstvo ľudí. Sloboda človeka znamená aj jeho slobodné rozhodnutie vybrať si, koho do svojho života pustí viackrát. S kým sa zblíži, s kým si porozumie, komu dôveruje, komu venuje svoj čas. Šťastie majú tí, čo stretnú ľudí nefalšovaných, spontánnych, natoľko úprimných, že vás už po rokoch ničím neprekvapia. A rovnako aj tí, ktorí majú na takýchto ľudí čuch.

A potom sme tu my. Ľudia takí, čo veria na skutočných priateľov. Že v najlepšej vôli sa ľuďom otvoria. Delia sa o strasti života. Sú ochotní podať pomocnú ruku. Neberú to ako samozrejmosť, ale dúfajú, že aj pre nich príde pomocná ruka v čase núdze. A, bohužiaľ, častokrát padnú na ústa.

Máš problémy také, o akých sa mne ani nesníva? Paráda, si na tom horšie ako ja. Som na tom lepšie ako Ty. Poď, budeme kamoši. Podarilo sa Ti v živote niečo, čo sa mne dlhodobo nedarí? Prečo Tebe a mne nie? Vieš čo? Nechcem s Tebou nič mať. Nemám teraz čas, nemôžem, nechce sa mi, nedá sa, nejde to. Daj mi pokoj a pomôž si sám.

Tak sa teraz ja pýtam. Prečo? Prečo sa tváriš, že Ti na mne záleží? Prečo ma necháš slepo Ti dôverovať? Prečo Ťa trápi môj úspech? Prečo vidíš len tie malé svetlé momenty v mojom živote?

Prečo? Lebo Ťa škrie, že ja mám v živote niečo, čo Ty, bohužiaľ, zatiaľ nemáš. Vidíš, čo mi život nadelil, ale nevidíš to, čo mi vzal. Vidíš len to, že sa smejem, ale nevidíš, že sa aj trápim. Chýba Ti k šťastiu presne to, čo bolo dané mne a to Ti vadí. Že v niečom nemáš navrch. Ale uvedomuješ si, že ja za to nemôžem? Že to nie je moja vina? Napadlo Ti, že možno Tvoj dôvod na závisť voči mne je to jediné, čo mňa medzi tou kopou problémov drží nad vodou?

Nie. Lebo ma nepoznáš. Lebo ma počúvaš, ale nevnímaš. Lebo vidíš len seba. Lebo nie si môj priateľ.

Ak slobodou bola voľba mať Ťa vo svojom živote, teraz viem, že oslobodením bude pravý opak.

Preto vravím dosť. Dosť pretvárkam, dosť hrám, dosť divadielku. Dosť nášmu priateľstvu.

Nehnevám sa na Teba. Neprajem Ti nič zlé. Nechcem nič z toho, čo máš Ty. Ale nechcem byť viac z Teba sklamaná. Prajem Ti, aby si mal po boku lepších priateľov, akým si Ty sám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Marek Maďarič

Opozícia prestáva vidieť rozdiel medzi Kollárom a Kotlebom (píše Marek Maďarič)

Vyháňať za okraj každého, kto sa mi nepodobá, nemá nič s demokraciou.

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Lučanský je pokračovaním Gašpara (týždeň podľa Schutza)

Koalícia ďalej pracuje na únose Slovenska na východ.


Už ste čítali?